سرباز وطن

۷ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

کارت شناسائی شهید کریم زالی (لشکر 31 عاشورا)

| چهارشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۳:۲۵ ب.ظ | ۰ نظر


 • ۰ نظر
 • ۲۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۵:۲۵

وصیت نامه شهید کریم زالی (دستخط)

| چهارشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۳:۱۳ ب.ظ | ۰ نظر

 • ۰ نظر
 • ۲۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۵:۱۳

وصیت نامه شهید رحیم زالی

| جمعه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۱۴ ب.ظ | ۰ نظر
‏بسم ا... الرحمان الرحیم
«و الذین قتلوا فى سبیل ا... فلن یضل اعمالهم»
(سوره مبارکه محمد(ص) - قسمتی از آیه 4)
بار الها نمى خواهم که در بستر بمیـرم
یاریم کن در دل سنگر بمـیرم
دوست دارم تشنه لب باشم به هنگام شهادت
پیکرم گردد به مانند گل پرپر بمیرم
أشهد أن لا اله الا ا... و أشهد أن محمداً رسول ا... و أشهد أن علیا ولی ا... . شهادت می دهم که امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و نه تن از ذریه حسین(ع) از معصومین امام و ولى امر مسلمین هستند.
خدایا وصیتم را شروع می کنم در حالی که احساس می کنم قلبم از کثرت گناهانم پرقساوت شده است. خدایا ترسم از آن است که خونم نتواند گناهانم را پاک گرداند و من ناپاک به پیشگاهت برسم. خدایا اکنون که مقرر فرمودى مرا به سوى خود بخوانى یا رب مرا از شرمندگى گناه بیرون آور چرا که اگر تو از گناهانم درگذرى من باز هم در پیشگاهت سرافکنده و شرمنده خواهم بود. یا رب به ملت ایران در برابر مسائل صبر و در عبادات اخلاص و در مورد جنگ بینائى بیشتر عنایت فرما. خدایا اینک من از بین این مردم می روم. شاید خون من بیدارگر قلب هاى خوابیده باشد و کسانى از بهر خونخواهى حسین(ع) سلاح هاى خونین شهدا را به دست گیرند و با تمام هستى در راه خدا جهاد کنند. ای مردم، نعمت الهی را دریابید و بدانید که جنگ یک موهبتى است آسمانى از طرف خدا. کسانی که لیاقت داشته باشند در این جنگ شرکت خواهند کرد، چرا که امروز روز آزمایش لیاقت هاست. مردم قدر این نعمت را بدانید قبل از آنکه از دستتان برود. در آن هنگام هیچ پشیمانی سودی نخواهد داشت. امروز این انقلاب، این امام، این جنگ برای شما نعمتی است عظمی.
خداوند و تمامی شهیدان نظاره گر شمایند که ببینند از این نعمت ها چگونه مواظبت خواهید کرد. کسانی که با انقلاب و با امام مخالفند راضی نیستم در تشییع جنازه و در مزارم حاضر شوند و این کسان در روز قیامت جوابی در مقابل این خون ها نخواهند داشت. اى کسانى که شب و روزتان با دنیاست و دمى با آخرت و معنویات نیستید. بدانید قیامت حق است و حساب و کتابى در کار است. اینک کلامی با حسین(ع): حسین جان، اگر جان می طلبی در کف ماست. حسین جان، نداى مظلومانه (هل من ناصر ینصرنى ات) را شنیدم و لبیک گفتم. تو خود از تنهائی و مظلومیت ما نپنداری. هرگز دل از تو نبریده ایم و نخواهیم برید.
آن قدر غمت به جان پذیرم حسین
تا قبر تو را به بر بگیرم حسین
خدایا من خود این راه را انتخاب می کنم و دوست دارم اینچنین بمیرم و تو شاهد بر سوختنم باشى تا این عشق به آیندگان بماند.
(السلام على الحسین و على الارواح التى حلت بفنائک علیک منى ...)
خدایا تو را به حسین(ع) ما را بیامرز. خدایا روسیاهم، قلب پرقساوت، دلم پر درد و اندوهم افزون از حد، دردم بی درمان، یا رب بی حسین می روم دوا نخواهد شد. یا رب تو دست ما را به حرم پاکش برسان، آماده ام. خدایا، معصیت هایم زیاد است. دوست دارم در آخرین لحظات زندگی ام اگر صلاح بدانی یک چیز را برای من اجابت کنی. اینک که مسلسل های دشمن قلبم را پاره م یکند یا رب اگر مقرر کرده ای که من از میان بروم دوست دارم مفقود شوم. دوست دارم جسدم هرگز پیدا نشود. دوست دارم آتش دشمن جسدم را سوزانده تا مادامی که جسدم پودر نشده نمیرم. دوست دارم باد صبا خاکستر جسمم را به کربلا ببرد تا جسم سوخته ام زیارت عاشورا بخواند. دوست دارم حسین(ع) در آخرین لحظات زندگیم بر بالینم حاضر شود و من پروانه باشم و سوختن پروانه را نظاره کند. سلام بر تو ای خسته در پای دوران، سلام بر تو ای دردمند، سلام بر تو ای داغدار، سلام بر تو ای مادر مهربانم، سلام مرااز این راه دور، از این محل ریخته شدن خون های شهیدان بپذیر.
مادرجان:
گمان مبر که من آرام و رام می میرم
من آتشم که عدو رابه کام می گیرم
مادر جان، بر جوان مردنم گریه مکن که من بر خود لازم دیدم که امر امامم را اطاعت کنم و حسین غریب آن مهمان مظلوم را لبیک گویم و به کام خود رسیدم و از قید علایق رستم. مادر جان، دومین قربانیت در پیشگاه خدا قبول باشد. می دانم که داغ دو جوان بر تو سخت است اما مادر چه باید کرد. چطور می توانستم پیکر خونین برادرم را نظاره و ساکت و آرام باشم و گوشه ای بنشینم. خداوند به تو در مقابل مصائب و مشکلات صبر و توانایى عنایت کند. مادر جان، آرزو دارم در نمازهایت ما را دعا کنی و سواد بیاموزی که این حرف های مرا که خونم امضایش می کند خودت بخوانی. شاید وقتی این حرف ها را می خوانید و یا می شنوید من در زیر خاک باشم و یا جسمم پر از خون در بیابان افتاده و یا خاکستر شوم. مادرم اگر کربلا را رزمندگان گرفتند و من در میان شماها نبودم، شما عکسم را به همراه عکس برادر شهیدم کریم به حرم حسین(ع) ببر و سلام مرا بر حسین(ع) برسان. بگو حسین(ع) جان، آنها را دریاب که در ره تو از جان گذشتند. مادر قول می دهم که در آخرین لحظات زندگیم، آن لحظه که در آتش عشق حسین(ع) می سوزم و در زیر مسلسل ها و خمپاره های دشمن بدنم تکه تکه می شود تو را دعا کنم و پدرم را دعا کنم. خدایا تو را به محمد(ص) و علی(ع) و حسین(ع) مارا هنگام به خون غلتیدنمان پاک از این دنیا ببر. و در آن لحظات خود شاهد حال ما باش و ما را یک لحظه به حال خودمان وامگذار و مرا با پردردترین و پررنج ترین  سخت ترین حالت از این دنیا ببر.
سلام بر تو اى حسین(ع)، از ره دور و از پشت خاکریزهاى دشمن سلامم را بپذیر. حسین جان در لحظه جان دادن تنها خواهم بود. اگر تو بر بالینم نیایى ما را یک لحظه آرام نیست، چون عشق دیدار تو ما را به این وادى کشانده. حسین(ع) جان از خدا سلامتی امامم را بخواه و پیروزی برای رزمندگان عطا فرما. سلام مرا بر پیامبر اکرم(ص) و تمام شهدا برسان.
از تمام اهل خانواده و از برادرم خلیل و رسول و اذیت هایی که بریشان کرده ام عذر می خواهم و حلیت می طلبم. خواهرانم مانند زینب(س) دنباله رو راه شهدا باشید. از خاله هایم، عمه هایم، عمویم، دائی هایم طلب حلیت می کنم و در همه حال نظاره گر‎ ‏اعمال شما هستم تا ببینم که چطور از خونمان حراست می کنید.
رحیم زالی

 • ۰ نظر
 • ۱۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۱۴

وصیت نامه شهید کریم زالی

| جمعه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۱:۴۷ ب.ظ | ۰ نظر

‏بسم ا... الرحمن الرحیم
خیزید ای رزم آوران گاه ستیز است
هنگام یاری کردن قدس عزیز است
«ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا على القوم الکافرین.» پروردگارا به ما صبر عطا فرما و قدم های ما را استوار گردان و بر دشمنان پیروزمان گردان. الهى العفو، مولاى العفو، سیدى العفو، پروردگارا مرا عفو کن، گناهانم را بریز، مادرم را از من راضى گردان.
آغاز مى کنم وصیتنامه ام را با نام خدایى که مرا آفرید و چشم و گوش و دست و پا داد تا بتوانم در این جهان زندگى نمایم و حقایق جهان را درک نمایم. هرگاه امام فرمان دهد، بر علیه ظلم بپا خیزم و تا آنجا که از عهده مان‌ برمى آید به اسلام خدمت کنم. پروردگارا ببخش‌ گناهان مرا و بیامرز مرا و هنگام کشته شدن از شهداى واقعى خود به حساب بیاور.
پروردگارا هر چه تو مصلحت بدانی، همان است. پس اگر مصلحت بدانی که من کشته شوم از گناهانم درگذر. چرا که هیچ کس نمی تواند مانند تو مهربان و آمرزنده باشد.
«انما یوفی الصابرون اجرهم بغیر حساب» (سوره الزمر، آیه 10)
به راستی برای آنان که صبر می کنند، اجر و مزد بی حساب داده می شود. سلام مادرم، مادر مهربانم، سلام و درود بر تو اى مادر مهربانم که مرا با هزاران رنج و مشقت و سختى بزرگ کردى تا بتوانم به اسلام خدمت نمایم. مادر عزیزم مرا حلال کن. به خاطر آزار و اذیت هایى که به تو کردم. مادرم گریه کردن در سوگ من هیچ ثمره اى جز خوشحالى‌ دشمنان نخواهد داشت و انشاء ا... که خداوند به تو صبر و پایدارى در مشکلات زندگى عطا فرماید. بالاخره همه مى میریم. پس چه بهتر که در راه خدا بمیریم. از شما می خواهم که پیام تمامی شهدا را به ملت ایران برسانید که سنگر مستحکم جبهه را خالی نگذارند و به جبهه ها هجوم کرده و هر موقع امام بزرگوارمان فرمان دادند به جبهه ها بروند. زیرا اکنون اسلام به شما احتیاج دارد. در نماز جمعه و جماعت ها شرکت کنید و به منافقین‌ کوردل اجازه ندهید که بر علیه اسلام توطئه نمایند. این جنگ یک آزمایش ‌بزرگ الهى است که بر مردم تکلیف شده که در آن شرکت کنند و خداوند مى خواهد ما را امتحان کند. براى جان امام دعا کنید که بدون راهنمایى و رهبرى او ما به چنین سعادتى نائل نمى گشتیم. چه سعادتى بالاتر از اینکه به اسلام خدمت کنیم و شهید بشویم. در دعا هایتان این جمله را از یاد نبرید که:
خدایا، خدایا تا انقلاب مهدى(عج) خمینى را نگهدار.
کریم زالى

 • ۰ نظر
 • ۱۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۴۷

فرازی از زندگینامه شهید کریم زالی

| جمعه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۵:۵۹ ب.ظ | ۰ نظر

شهید کریم زالی در سال 1347 در شهر خوی در یک خانواده مذهبی ولادت یافت. پدر و مادری که متدین و خدا دوست بودند به پرورش او همت گماشتند. از کودکی با مسایل شرعی آشنا شد. نماز خوانده و روزه می گرفت و مسایل اسلامی را رعایت می کرد.

در بین همسالان خود فردی مؤمن به شمار می رفت. در دوران تحصیلات ابتدایی دانش آموز ممتاز بود. در سن 13 سالگی پدر خود را از دست داد و از سایه محبت او محروم گشت. مادر فداکارش سرپرستی او را به عهده گرفت و با بزرگواری او را بزرگ کرد.

پس از جنگ تحمیلی با وجود سن کم در جبهه ها حاضر شد و خیلی خوب توانست از عهده آموزشهای رزمی برآید. تا جایی که بسیجی نمونه شناخته شد. حدود 2 سال در جبهه های جنوب بود. سرانجام در عملیات والفجر 8 در اروند رود به ملاقات جانان شتافت و به حله شهادت آراسته شد.
روحش شاد و یادش گرامی باد

 • ۰ نظر
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۵۹

فرازی از زندگینامه شهید رحیم زالی

| جمعه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۵:۵۳ ب.ظ | ۰ نظر

شهید رحیم زالی در سال 1345 در شهر خوی در یک خانواده مذهبی ولادت یافت. پدر و مادری که متدین و خدا دوست بودند به پرورش او همت گماشتند. دوره ابتدایی را در مدرسه هدایت گذراند و بعد از طی دوره راهنمائی با علاقه ای که به صنعت داشت به هنرستان رفت. او از شاگردان ممتاز هنرستان محسوب می شد. دانش آموزی خلاق و مبتکر و ساعی و مورد توجه دبیرانش بود.
شهید به استکبار جانی کینه و خشمی بی پایان داشت و در سینه پاکش چشمه جوشان با آب زلال ایمان جاری بود. فعالیتش را از پایگاه تازه محله شروع کرد. رفتار و کردار او الگوئی برای دیگران بود. راضی به اذیت و آزار هیچ کس نبود. در رابطه با جبهه و جنگ خود را ملزم به اطاعت از فرامین امام امت (ره) می دانست.
پس از گذراندن آموزش های لازم عازم جبهه های حق علیه باطل شد. در کلیه عملیات های سختی که به او واگذار می شد جان نثارانه شرکت می کرد.
در سال دوم هنرستان روح بیقرار و خداجویش او را به جبهه های حق عله باطل کشاند و مدت دو یا سه سال متناوب در جبهه ها شرکت کرد و از‌ آشیان اسلام به حراست پرداخت و ارزش های خدایی را با تلاش خویش پاس داشت. یک بار مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت (از ناحیه دو پا) به محض اینکه بهبودی حاصل کرد عازم جبهه شد تا به یارانش بپیوندد.
در جایگاه شهادت برادر کوچکش کریم در اروندرود پیمان خونین بست که تا جان دارد گلزار عفت را از گردنکشان بعثی پاک گرداند. پیمان بسته بود که روزه لب و تشنه جان دهد چنان مولایش حسین بن علی(ع) بار دیگر در عملیات والفجر 8 عارفانه بر وصیت برادر جامه عمل پوشاند و از پای ننشست. جنگید و شجاعانه و عاشقانه و در اطراف دریاچه نمک در منطقه فاو به حضور معبود خویش مشرف شد و جام شهادت را از دست حوریان بهشتی گرفت و سر کشید.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

 • ۰ نظر
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۵۳

بسم الله الرحمن الرحیم ...

| جمعه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۰۱ ب.ظ | ۰ نظر

خداوند در قرآن به چند مورد سوگند یاد کرده است مانند قلم آنجا که می فرماید: «قسم به قلم و آنچه می نگارد» قلمی که خدا به آن قسم خورده نمی تواند و نباید غیر اجرای دستورات او، غیر راه حق، بیان حق و حقیقت و غیر خدمت برای بشریت بنویسد. اگر قلم در غیر این موارد نوشت پیکانش در دست فردی شیطان صفت است.

با قلمی که افضل تر از خون شهدا است «افضل العلما من الدما الشهدا» باید در راهی نوشت که لطف خدا شامل حال شود. نوشتن برای شهدا عمل به تکلیف الهی و دفاع از خاک کشور اسلامی است. نوشتن علائم بیماری ها و بیان آنها خدمت به خلق خداست و مورد عنایت ذات اقدس اله است.

شیعه علی و امت رسول خدا ناامید نمی شود. شیعه معتقد است هر قدمی که بردارد برای او ثبت خواهد شد و اگر در راه اجرای دستورات خداوند و اسلام باشد نتیجه اخروی بیشتری خواهد داشت. پس نشستن در مقابل دشمنان و اینکه شاید نتوانیم شاید نتیجه ندهد و یا آنها جلوتر از ما هستند؛ یعنی ناامیدی یعنی فرار از انجام کاری به نفع دین ...

ما معتقدیم گام های ما شاید در مقابل دشمن کمتر بوده ولی با توکل برخدا با همراهی و راهنمایی رهبری فرزانه در این امور با پذیرش ولی فقیه، با حفظ وحدت، با نوآوری و خلاقیّت و با امید می توانیم گام های مؤثر براشته و برداریم.

پس یا علی ...

 • ۰ نظر
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۰۱